WordPress Giriş Ekranı Tasarımı Nasıl Değiştirilir?

WordPress Giriş Ekranı Tasarımı Nasıl Değiştirilir?

Atakan Yıldırım tarafından paylaşıldı.

WordPress’in çıkarılma amacı blog siteleri için olsa da, çoğu site amacı dışında kullanıyor. Buna bağlı olarak da bazı WordPress siteleri üye kabul ediyor ve giriş yapan üyeler bazı ayrıcalıklar elde edebiliyor.

Eğer sizin de bir WordPress siteniz varsa ve üyeleriniz giriş için wp-login.php‘yi kullanıyorsa, WordPress giriş ekranını özelleştirerek daha profesyonel gözükebilirsiniz. Peki bunları nasıl yapacağız?

Eklentisiz Yöntem

Bu yöntem ile sitenize bazı kodlar ekleyerek kolayca giriş ekranını düzenleyebilirsiniz. Şimdi başlayalım.

Temanızın veya varsa child temanızın functions.php dosyasını açın ve alttaki kodları en alta yapıştırın.

Bu eklediğiniz kodlar temanız için giriş ekranının stilini belirleyecek ve logonuzun URL adresini ana sayfa adresiniz olarak ayarlayacak. Ama bu kadar değil. Şimdi, temanızın kurulu olduğu yere gidin ve giris adında bir dosya oluşturun.

Bu dosyanın içine de temanızın ana dizininde bulunan style.css‘i kopyalayıp yapıştırın. Bu işlem sonrasında style.css‘yi açın ve tümünü silerek aşağıdaki kodları ekleyin.

Yukarıdaki CSS kodları ile WordPress giriş ekranımızı değiştirmiş olduk. Üstte yer alan arka plan resmi ve logo adresini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra kendinize göre bu bölümü özelleştirmiş olacaksınız.

Sadece görünümü değiştirmek olmaz. İsteğinize bağlı bazı ek özellikler de ekleyebilirsiniz. Eğer istiyorsanız aşağıda yer alan kodları tekrar functions.php dosyasına ekleyebilirsiniz.

Giriş ekranında hata sallanmasını silme

Otomatik beni hatırla kutucuğunu işaretleme

Şimdi ise sıra güvenlikte. Biliyorsunuz ki giriş ekranını korumazsanız bilgisayar botları sitenizde binlerce hesap açabilir ve şifrenizi kırabilirler. Ama girişte yanlış yapma limiti, yani bir hesaba giriş yaparken hata limiti koyarsak, belli bir hata sayısı yapan kişiler yasaklanır.

Şimdi giriş limiti belirleyelim. Aşağıdaki kodu tekrar temanızın functions.php dosyasına ekleyin.

Size verdiğim kodlar ile herhangi bir eklenti kurmadan giriş ekranının tasarımını değiştirdiğiniz gibi ek olarak da güvenlik önlemi almış oldunuz. Eğer sitenizde kullandığınız tasarım sürekli olarak güncelleme alıyorsa, size önerim child tema oluşturmanız ve bu temaya verdiğim kodları eklemenizdir. Çünkü child temaya eklenen kodlar güncelleme sonrası kaybolmazlar.

Eklentili Yöntem

Yok kardeşim ben uğraşamam kodla falan diyorsanız, sitenize eklenti kurarak da giriş ekranını düzenleyebilirsiniz.

Custom Login Page Customizer

WordPress giriş ekranını tamamen düzenleyebilmenizi sağlayan bu eklenti, bir çok tema ile de uyumlu çalışıyor. Hazır stiller ile tek tıkla giriş ekranınızı düzenleyin.

NASIL YAPILIR?

WordPress Admin Paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Custom Login Customizer sayfasına giderek düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Eklentiyi İndir

 

Custom Login

Custom Login eklentisi diğer eklentilere göre daha fazla özellik taşıdığı gibi güvenlik önlemlerini de içerisinde barındırıyor. Eklentiyi aktif ettikten sonra ayrıntılı giriş ekranı düzenleyicisi ile hayal gücünüze bağlı olarak sayfayı stillendirebilirsiniz.

 • Giriş URL Değiştirme – WordPress giriş URL’si olan wp-login.php‘yi kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
 • Sayfa Teması – Giriş ekranını kendi sitenizin içine de ekleyebilirsiniz.
 • Giriş Yönlendirmesi – Kullanıcılar giriş yaptıktan sonra nereye gideceğini ayarlayabilirsiniz.
 • Şifresiz Giriş – Şifresiz giriş yapabilen kullanıcıları ayarlayabilirsiniz.
 • Stil Paketi – Hazır gelen stilleri sitenize kolaylıkla uygulayabilirsiniz.
Eklentiyi İndir

 

Customize WordPress Login Page

WordPress admin giriş ekranınızı düzenleyebileceğiniz bir başka WordPress eklentisi. Bu eklenti ile arkaplan rengini, WordPress logosunu, buton rengi ve stilini, font büyüklüğünü ve font ailesini değiştirebilirsiniz. Ayrıca giriş ekranına sosyal medya hesaplarınızı da ekleyebiliyorsunuz.

Canlı Demo: Admin Custom Login Live Demo

ARKA PLAN SLAYTI:

Giriş ekranının arka planını slayt yapabilir ve birden fazla arka planı ekleyebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAP ÖZELLİĞİ:

Aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarını giriş ekranına ekleyebilirsiniz.

 • Twitter
 • Facebook
 • Linkedin
 • Google+
 • Pinterest
 • Youtube
 • Flickr
 • Digg
 • Tumblr
 • Vkontakte
 • Skype
 • Instagram
Eklentiyi İndir

Bu yazıyı beğendiniz mi? Diğerlerine de göz atın.