WordPress İçin En İyi 5 SEO Eklentisi

WordPress İçin En İyi 5 SEO Eklentisi

Atakan Yıldırım tarafından paylaşıldı.

Arama motorları bir çok web sitesi için önemli bir trafik kaynağıdır. Bu nedenle bir çok WordPress kullanıcısı, arama motorlarında hızlıca yükselebilmek için SEO uyumlu eklentiye veya temaya ihtiyaç duyar. Bu yazıda, web sitenizin SEO’sunu geliştirebilecek en iyi 5 WordPress SEO eklentisini paylaşacağız.

1. Yoast SEO

İndir & İncele

Yoast SEO, tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentilerinden birisidir. Bu eklenti, site içi SEO ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı bir çözüm üretir. Sitenizin her yazı sayfası ve normal sayfalar için SEO uyumlu başlık, meta açıklama ve meta anahtar kelimeler eklemenizi de sağlar.

Ana sayfanız, arşivleriniz, kategori ve etiket sayfalarınız için özel başlıklar da ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca, sitenizi veya yazılarınızı güncellediğinizde Open Graph meta verileri günceller, Twitter Kartlarını düzenler, Site Haritalarını yeniden ayarlar ve arama motorlarını pingleyerek sitenize indexlemesi için çağırır.

Bu eklentinin yazmadığımız bir çok özelliği daha mevcut. Eğer tüm SEO işlerim bir arada olsun diyorsanız, bu eklenti tam size göre. Fakat orta seviye WordPress bilgisi gerektirebilir.

2. All in One SEO Pack

İndir & İncele

Bu eklenti 1 milyondan fazla kullanıcıya ve internette bir çok eğitim yazısına sahiptir. Adından da belli olduğu gibi, hepsi bir arada SEO araçları sunmaktadır.

Özellikleri Yoast SEO’ya benziyor olsa da, All in One SEO Pack E-ticaret siteleri tarafından daha çok tercih ediliyor. Ayrıca diğer özelliklerinden birisi de, otomatik olarak meta etiketler üretiyor ve daha iyi arama sıralaması için başlıkları otomatik olarak optimize ediyor olmasıdır. Bu yüzden WordPress’i yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor.

3. Premium SEO Pack

İndir & İncele

Premium SEO Pack, ücretli bir eklentidir. Ancak ücretine değecek bir çok özelliği de bizim için sunar. Sadece SEO için değil; kullanan kişilerin sitesini hızlandırır, Google Analytics takibi yapmasını kolaylaştırır. Premium SEO Pack, Codecanyon üzerinde 6000’den fazla kişiye satılmış, 5 üzerinden 4.10 gibi başarılı bir ortalama puan almıştır. Bunun dışında ücretsiz eklentilerde olmayan rich snippet entegrasyonu, videolar için site haritası özelliği ve yerel (local) SEO özelliği gibi bir çok özelliğe sahiptir.

Eklenti, WordPress sayfalarınız ve yayınlarınız için toplu optimizasyonu sağlayarak kullanıcılar için SEO’yu basit bir hale getiriyor. Eklenti aynı zamanda bir XML site haritası oluşturmanıza, Google Analytics istatiklerinizi elde etmenize ve 404 sayfalarınızı tespit edip 301 ile yönlendirmenize olanak sağlıyor.

Ayrıca tüm sosyal ağlar ile uyumlu çalışan bu eklenti, otomatik olarak tüm sosyal ağlar için meta tag oluşturma yeteneğine sahip.

4. SEO Ultimate

İndir & İncele

SEO Ultimate, temel SEO özelliklerini bizlere sunan, çok fazla ayar ve SEO seçeneği sunan bir eklentidir. 100 binden fazla kullanıcısı bulunan SEO Ultimate, daha çok profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Bu eklenti sadece Google için değil, diğer arama motorlarının da optimizasyonunu yapmak için geliştirilmiştir.

5. SEO Studio

İndir & İncele

Ücretli bir eklenti olan SEO Studio, CodeCanyon üzerinden satılan ve bir çok kişi tarafından satın alınan bir diğer eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Üstte bulunan Premium SEO Pack’in yarı fiyatı kadar bir değeri olan SEO Studio, elbette bir çok özellik ile karşımıza çıkıyor ve ücretsiz SEO eklentilerinden daha iyi SEO imkanı sunuyor. İşte SEO Studio’nun bazı özellikleri:

  • Google ve Bing SERP
  • Kaliteli Backlink analizi
  • Backlink oluşturucu
  • Arama motorlarında en çok aranan terimleri gösterme
  • Index sayıcı
  • Hız testi
  • Robots.txt düzenleyici
  • Sitemap oluşturucu
  • Alexa analizi
  • gibi bir çok özelliğe sahip.

Sonuç

Sonuç olarak, bu yazımızda WordPress’da kullanabileceğiniz en iyi SEO eklentilerini bir araya getirdik. SEO eklentilerinin önemi WordPress siteleri için çok büyük, bu yüzden de en az bir SEO eklentisi mutlaka sitenizde kurulu olmak zorunda. Eğer üstte paylaştığımız herhangi bir SEO eklentisini beğendiyseniz ve kullanıyorsanız, yazıya yorum yazarak bizleri neden kullanmamız gerektiği hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Diğerlerine de göz atın.